Engagerede medarbejdere

På Kolding HF & VUC møder du engagerede medarbejdere på alle niveauer.

 

Vælg
Se alle Vejledningen Ledelse Kontor Mentor AVU-underviser HF-undervisere Service Bestyrelsen

Vejledningen

Alexander

Studievejleder Alexander Brüggendieck

Studievejleder
tlf.: 60 40 35 83

Book en tid ved mig 

Skriv i kommentarfeltet, hvis du ønsker at blive ringet op

- ellers forventer jeg at du kommer til fysisk møde!

Du kan også skrive en mail, sende en SMS

eller chatte med mig på Teams ab@

Lis Damgren

Studievejleder Lis Damgren

Studievejleder - HF
tlf.: 60 40 35 05

Book en tid ved mig 

Skriv i kommentarfeltet, hvis du ønsker at blive ringet op

- ellers forventer jeg at du kommer til fysisk møde!

Du kan også skrive en mail, sende en SMS

eller chatte med mig på Teams lc@

Ledelse

Preben Løvetofte

Preben Løvetofte

Uddannelseschef
tlf.: 60 40 35 30
Thomas Juhl

Thomas Juhl

Uddannelsesleder
tlf.: 60 40 35 20
Mette Calundan

Mette Calundan

Pædagogisk faglig koordinator

Kontor

Property 1=A

Anesa Esmati

Studiesekretær-HF
Anne Jørgensen

Anne Jørgensen

Studiesekretær - økonomi
Dorte Thulstrup

Dorte Thulstrup

Løn og personale
Facetune 31 10 2023 12 11 33

Elsebeth Smith

Studiesekretær - SU, SPS, SVU
Jeanette Nim

Jeanette Nim

Studiesekretær - FVU og HF
Lilly Nielsen (1)

Lilly Nielsen

IT-konsulent
Lone Thinggaard (1)

Lone Thinggaard

Studiesekretær - AVU, OBU og NET
Sofie Drewsen

Sofie Drewsen

Studiesekretær HF - vikar

Mentor

Susanne Overby

Susanne Overby

Mentor
Anne Skyum Høgfeldt

Anne Skyum Høgfeldt

Mentor
Birgitte Winther Christensen

Birgitte Winther Christensen

Mentor
Lisbeth Friis Diemer

Lisbeth Friis Diemer

Mentor
Malene Andresen

Malene Andresen

Trivselskoordinator og mentor
Mille Tækker Frostholm

Mille Tækker Frostholm

Mentor
Property 1=N

Nina Trans

Mentor

AVU-underviser

Alexander

Alexander Brüggendieck

Dansk som andetsprog og samfundsfag
Kamillaj

Kamilla Johansen

Engelsk og matematik
Kim Kousgaard Jensen

Kim Kousgaard Jensen

Engelsk og samfundsfag
Kirsten Lomdahl

Kirsten Lomdahl

Dansk som andetsprog og FVU-dansk
Niels Erik Olesen

Niels Erik Olesen

Naturfag og matematik
Susanne Østergaard

Susanne Østergaard

Matematik, FVU-matematik og mentor
Property 1=T

Trine Bonde Hansen

Engelsk
Vibeke R. Dall Asmussen

Vibeke R. Dall Asmussen

Dansk, engelsk og OBU + OBU-testning
Vibeke Stendorf

Vibeke Stendorf

Matematik, OBU og mentor
Kjeld Søndergaard

Kjeld Søndergaard

Dansk (vikar)

HF-undervisere

Anne Thisted (1)

Anne Thisted

Dansk, dansk som andetsprog og engelsk
Annita Nielsen

Annita Nielsen

Dansk og engelsk
Camilla Møller Sparvath (2)

Camilla Møller Sparvath

Religion, dansk, historie og OBU-mentor
Eva Rasmussen

Eva Rasmussen

Matematik og kemi
Helene Reedtz

Helene Reedtz

Biologi
Jacob Møgeltoft Poulsen

Jacob Møgeltoft Poulsen

Engelsk og historie
Jesper Mogensen

Jesper Mogensen

Matematik
Kristian Møller Eriksen

Kristian Møller Eriksen

Psykologi og samfundsfag
Larsbo

Lars Bo Jensen

Erhvervsøkonomi, mediefag og samfundsfag
Line Kirstine Jensen

Line Kirstine Jensen

Idræt, filosofi og samfundsfag
Lisbeth Geerthsen (1)

Lisbet Geerthsen

Engelsk og dansk
Property 1=L

Lotte Ødegaard

Dansk og tysk, læsevejleder
Property 1=M

Malene Waage Mathiasen

Engelsk
Merlina Vranic

Merlina Vranic

Engelsk og samfundsfag
Mette Maria Gye Lenchler

Mette Gye Lenchler

Dansk og design
Michael Bjerg Nielsen

Michael Bjerg-Nielsen

Biologi, kemi og matematik
Michael Bork (1)

Michael Bork

Historie og religion
Mikkel Poulsen

Mikkel Poulsen

Net-underviser
Niels Erik Olesen

Niels Erik Olesen

Naturfag og matematik
Nina Laramie Lund

Nina Laramie Speedtsberg-Lund

Dansk og engelsk
Randi Iben Seidel

Randi Iben Seidel

Geografi og kemi
Rasmus Koudal Frostholm

Rasmus Koudal Frostholm

Biologi og geografi
Signe

Signe Albjerg Laugesen

Vikar HF-dansk
Sine

Sine Kilde Søderberg Hansen

Vikar Design
Tanja Riishede Duus

Tanja Riishede Duus

Dansk og religion
Torben Schmidt

Torben Schmidt

Geografi, historie og idræt
Åse Christensen

Åse Christensen

Engelsk, dansk og læsevejleder

Service

Morten Weimar

Morten Weimar

Teknisk servicechef
tlf.: 60 40 35 15
Klaus R. Kristensen

Claus R. Christensen

Pedelmedhjælper
tlf.: 60 40 35 99
Christa Kjær

Christa Kjær

Caféen

Bestyrelsen

Pederjuelsgaardmadsen (1)

Peder Juelsgaard Madsen

Formand

Adm. dir. på Hotel Koldingfjord

Larswahlunpetersen (1)

Lars Wahlun Pedersen

Institutchef pædagoguddannelsen
Udpeget af UC Syddanmark

 

Peterthuesen (1)

Peter Thuesen Andersen

Formand for 3F Kolding
Udpeget af bestyrelsen for Kolding HF & VUC

 

Iben Lehmann

Iben Lehmann Rasmussen

Medlem af Kolding byråd

Udpeget af Kolding Kommune

Property 1=V

Vakant

udpeget af bestyrelsen for Kolding HF & VUC

Anja

Anja Pedersen

Rektor

Tilforordnet fra Kolding HF & VUC

Jesper Mogensen

Jesper Mogensen

HF-lærer på Kolding HF & VUC
Medarbejderrepræsentant med stemmeret

 

Susanne Overby

Susanne Overby

AVU-lærer på Kolding HF & VUC
 Medarbejderrepræsentant uden stemmeret

 

Lau Kamstrup Friis

Lau Kamstrup Friis

Elevrådsformand
Sofie Vinther Rousing

Sofie Vinter Rousing

Næstformand i elevrådet
Jeanette Lemmergaard (1)

Jeanette Lemmergaard

Rektor på IBA

Udpeget af IBA

;